Automatyzacja
przemysłu

Projektujemy i wykonujemy zbiorniki procesowe, które zapewniają ciągłość procesu produkcji.

ZAUFALI NAM

Automatyka, wzbogacona o przemysł 4.0, jest wyposażeniem uzupełniającym do produkowanych przez nas zbiorników procesowych. Przez połączenie z niezbędnymi czujnikami i indywidualnie skonfigurowanym oprogramowaniem tworzy kompletny produkt dopasowany do produkcji Klienta.

Naszym Klientom oferujemy automatykę wzbogaconą o przemysł 4.0, dzięki której Klient zwiększy możliwości swojej produkcji, a tym samym swoją przewagę nad konkurencją.

Wgrany do urządzenia program pozwala między innymi na zapis receptur, kontrolę pracy przez urządzenia mobilne, zdalną i bezpieczną (dzięki zastosowaniu protokołu SSL) zmianę parametrów pracy maszyny, a także zapis ewentualnych błędów procesu czy awarii maszyny.

Sterowanie posiada również rozbudowaną pamięć umożliwiająca zaktualizowanie oprogramowania o dodatkowe funkcje w miarę rozwoju produkcji i potrzeb Klienta.

Plusy automatyki
w zbiornikach procesowych

Nasze zbiorniki procesowe mogą być wyposażone w automatykę pozwalającą na zdalny dostęp do urządzenia. Dostęp jest możliwy poprzez podłączenie komputera sterującego urządzeniem do sieci ETHERNET. Aby ułatwić klientowi zarządzanie zbiornikiem procesowym została stworzona aplikacja na urządzenia mobilne Easy Access 2.0, która w łatwy sposób, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze umożliwia kontrolę nad urządzeniem i prowadzonym procesem.

Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie testu diagnostycznego oraz serwisu, zmiana parametrów pracy czy zwykła kontrola. W miarę rozwoju potrzeb Klienta mogą być wymagane nowe funkcje w oprogramowaniu, co również ułatwia zdalny dostęp. Wobec tego możliwe jest przeprowadzenie aktualizacji na odległość co jest szybsze i tańsze do wykonania.

Proponowana przez nas automatyka posiada wbudowany sterownik PLC, który odpowiada za zbieranie i zapisywanie danych o stanie wyposażenia i przebiegu procesów produkcyjnych. Na tej podstawie można określić jakie funkcje w wytwarzaniu danego produktu przez klienta można zoptymalizować.

Kolejnym plusem jest możliwość wykrycia niepożądanych zmian wydajności i źródeł awarii. A więc zapis danych pozwala na wcześniejsze wykrycie oznak zbliżającej się awarii, co za tym idzie pozwala uniknąć znacznych kosztów związanych z przestojami produkcyjnymi oraz z usuwaniem skutków nagłych awarii.

Dzięki integracji człowieka, maszyny i procesów – fabryki stają się lepszym miejscem pracy ponieważ, ludzie otrzymują znacznie większe wsparcie niż do tej pory. Większość założonej pracy zostanie wykonana przez urządzenie, a człowiek dzięki swoim kompetencjom będzie sterować i programować zbiorniki procesowe.

Automatyzacja procesów produkcji pozwoli również na usprawnienie komunikacji i szybszy przepływ informacji między produkcją a technologami.

Duża pamięć urządzenia pozwala nie tylko na zapis danych z przebiegu procesu ale również na zapis receptur tworzonych przez klienta.

W dzisiejszym świecie ważne jest elastyczne i szybkie dostosowanie do aktualnie panujących warunków dlatego, dzięki rozbudowanej pamięci urządzenia i umiejętnościom klienta możliwe jest wykonanie nowych i jednorazowych serii produkcyjnych pod konkretne zamówienie.

Co za tym idzie? Poprawia się jakość obsługi klienta. Zwiększa się dostępny asortyment oraz możliwość konfiguracji produktu wykonywanego w małych seriach na zlecenie odbiorcy.

Automatyka przemysłowa -
korzyści wdrożenia ze Steeltiv

Komfort

Steruje pracą pomp przetaczających produkt z jednego zbiornika do drugiego – praca jest bardziej komfortowa.

Kontrola

Kontroluje proces i wskazania czujników, przez co proces przebiega bezpiecznie, bez strat materiałowych.

Dozowanie

Steruje systemem dozowania produktów do opakowań jednostkowych – ułatwia napełnianie opakowań.

Zarządzanie

Zarządza całym procesem według ustawionych parametrów (kontroluje temperatury, pracę mieszadła) – automatyzuje proces.

Swoboda

Posiada możliwość programowania procesu według własnych wytycznych – daje to swobodę tworzonych procesów.

Powtarzalność

Zapewnia powtarzalność wykonywanych partii produktu.

Wsparcie

Wspomaga pracownika przez możliwość recepturowania.

Zaprojektujemy dla Twojej produkcji dedykowane rozwiązania

Pomożemy Ci znaleźć dostosowany zbiornik procesowy, który zoptymalizuje procesy produkcyjne! Zamów już dziś konsultację z Ekspertem Steeltiv, by poznać najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.

Nasze urządzenia i rozwiązania wdrażamy kompleksowo.
Poznaj nasze wybrane realizacje.

SUPLEMENTY

Mieszalnik proszków do perfekcyjnych mieszanek mineralno-witaminowych - nasza realizacja - [Film + Galeria]

Mieszanki z materiałów sypkich mogą sprawiać nie lada kłopot przez agregację i długi czas mieszania. Dla Klienta z branży suplementów diety stworzyliśmy mieszalnik, który skrócił czas mieszania o połowę!

Mieszalnik do proszków ze stali nierdzewnej. Wyposażony w konstrukcję mieszającą, zbiornik (bin), pulpit sterowniczy i bramkę zabezpieczającą. Urządzenie zostało wykonane przez Steeltiv - producenta mieszalników ze stali nierdzewnej.

SUPLEMENTY / FMCG

Mieszalnik laboratoryjny rozwiązaniem do wydajnej produkcji jednorodnych mieszanek

Mieszalnik nie tylko przyspiesza proces produkcji, ale także zapewnia doskonałą jakość i jednorodność mieszanek, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Urządzenie naszej produkcji to kolejny już mieszalnik do mieszanek z substancji sypkich, który umożliwia tworzenie produktów o jakości, na jaką zasługują, nie tylko nasz Klient, ale również konsumenci produktów, w których skład wchodzą wyprodukowane na nim mieszanki.

Mieszalnik polerowany ze stali nierdzewnej producenta mieszalników Steeltiv. Mieszalnik kwadratowy ze sterowaniem.

BRANŻA PRODUKCYJNA

Jak powstaje zbiornik procesowy – nasza realizacja [Film]

Zbiornik procesowy ze stali nierdzewnej to częste rozwiązanie w liniach przetwórczych. Wykonane z tego materiału zbiorniki stosuje się tam, gdzie narażone są na działanie wysokiej temperatury, substancji typu kwasy lub zasady czy w liniach gdzie wymagana jest czystość. Nasz Klient potrzebował zbiornika, który przede wszystkim zapewni mu długoletnią, niezawodną pracę w warunkach działania właśnie wysokiej temperatury. Wykonaliśmy zbiornik procesowy o pojemności 3m³. Poznaj szczegóły tej realizacji.
Zbiornik procesowy ze stali nierdzewnej produkcji Steeltiv dla branży produkcyjnej

SUPLEMENTY

Mieszalnik laboratoryjny – nasza realizacja [Film + Galeria]

W ostatnim czasie oczekiwaniem Klienta wobec Steeltiv było wykonanie mieszalnika laboratoryjnego do substancji stałych. Urządzenie miało pomóc Klientowi z branży suplementów diety w szybszym i bardziej komfortowym przygotowywaniu mieszanek testowych proszków. Mieszalnik miał wspomóc technologa i sprawić żeby jego praca była bardziej automatyczna. Sprawdź jak wyglądały szczegóły tej realizacji.

BRANŻA 2

Nasze zbiorniki i automatyzacja produkcji zwiększyły wydajność produkcji o 200%

Aliquam commodo, nunc a egestas sagittis, libero magna tristique dolor, nec vulputate lacus elit ac massa. Donec est leo, posuere nec imperdiet vel, auctor quis ipsum. Ut eu dui convallis, malesuada mi at, consequat ligula. Praesent in hendrerit nunc. Suspendisse urna justo, pharetra ut leo et, vehicula ultricies arcu.

Automatyzacja przemysłu –
przydatne materiały pomocnicze

Steeltiv zajmuje się usprawnianiem oraz poszerzaniem procesu produkcji poprzez precyzyjny dobór i wykonawstwo zbiorników, mieszalników i innych urządzeń ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej pod indywidualne potrzeby klienta.