Automatyzacja przemysłu

Dostarczamy indywidualnie dopasowane oprogramowanie sterujące do produkowanych przez nas zbiorników procesowych

Automatyka, wzbogacona o przemysł 4.0, jest wyposażeniem uzupełniającym do produkowanych przez nas zbiorników procesowych. Przez połączenie z niezbędnymi czujnikami i indywidualnie skonfigurowanym oprogramowaniem tworzy kompletny produkt dopasowany do produkcji Klienta.

Naszym Klientom oferujemy automatykę wzbogaconą o przemysł 4.0, dzięki której Klient zwiększy możliwości swojej produkcji, a tym samym swoją przewagę nad konkurencją.

Wgrany do urządzenia program pozwala między innymi na zapis receptur, kontrolę pracy przez urządzenia mobilne, zdalną i bezpieczną (dzięki zastosowaniu protokołu SSL) zmianę parametrów pracy maszyny, a także zapis ewentualnych błędów procesu czy awarii maszyny.

Sterowanie posiada również rozbudowaną pamięć umożliwiająca zaktualizowanie oprogramowania o dodatkowe funkcje w miarę rozwoju produkcji i potrzeb Klienta.

Przeczytaj o możliwościach automatyki przemysłowej

Skuteczne zarządzanie produkcją

Nasze zbiorniki procesowe mogą być wyposażone w automatykę pozwalającą na zdalny dostęp do urządzenia. Dostęp jest możliwy poprzez podłączenie komputera sterującego urządzeniem do sieci ETHERNET. Aby ułatwić klientowi zarządzanie zbiornikiem procesowym została stworzona aplikacja na urządzenia mobilne Easy Access 2.0, która w łatwy sposób, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze umożliwia kontrolę nad urządzeniem i prowadzonym procesem.

Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie testu diagnostycznego oraz serwisu, zmiana parametrów pracy czy zwykła kontrola. W miarę rozwoju potrzeb Klienta mogą być wymagane nowe funkcje w oprogramowaniu, co również ułatwia zdalny dostęp. Wobec tego możliwe jest przeprowadzenie aktualizacji na odległość co jest szybsze i tańsze do wykonania.

Obniżenie kosztów wytwarzania

Proponowana przez nas automatyka posiada wbudowany sterownik PLC, który odpowiada za zbieranie i zapisywanie danych o stanie wyposażenia i przebiegu procesów produkcyjnych. Na tej podstawie można określić jakie funkcje w wytwarzaniu danego produktu przez klienta można zoptymalizować.

Kolejnym plusem jest możliwość wykrycia niepożądanych zmian wydajności i źródeł awarii. A więc zapis danych pozwala na wcześniejsze wykrycie oznak zbliżającej się awarii, co za tym idzie pozwala uniknąć znacznych kosztów związanych z przestojami produkcyjnymi oraz z usuwaniem skutków nagłych awarii.

Korzystniejsza organizacja pracy

Dzięki integracji człowieka, maszyny i procesów – fabryki stają się lepszym miejscem pracy ponieważ, ludzie otrzymują znacznie większe wsparcie niż do tej pory. Większość założonej pracy zostanie wykonana przez urządzenie, a człowiek dzięki swoim kompetencjom będzie sterować i programować zbiorniki procesowe.

Automatyzacja procesów produkcji pozwoli również na usprawnienie komunikacji i szybszy przepływ informacji między produkcją a technologami.

Elastyczność i zwinność

Duża pamięć urządzenia pozwala nie tylko na zapis danych z przebiegu procesu ale również na zapis receptur tworzonych przez klienta.

W dzisiejszym świecie ważne jest elastyczne i szybkie dostosowanie do aktualnie panujących warunków dlatego, dzięki rozbudowanej pamięci urządzenia i umiejętnościom klienta możliwe jest wykonanie nowych i jednorazowych serii produkcyjnych pod konkretne zamówienie.

Co za tym idzie? Poprawia się jakość obsługi klienta. Zwiększa się dostępny asortyment oraz możliwość konfiguracji produktu wykonywanego w małych seriach na zlecenie odbiorcy.

Chcesz zlecić wykonanie zbiornika z automatyką, dzięki której zwiększysz możliwości produkcyjne?

Zostaw swój adres e-mail i numer telefonu. Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista, który pomoże w doborze rozwiązania odpowiedniego dla Twojej produkcji.

Automatyka przemysłowa – korzyści wdrożenia ze Steeltiv:

Komfort

Steruje pracą pomp przetaczających produkt z jednego zbiornika do drugiego – praca jest bardziej komfortowa.

Powtarzalność

Zapewnia powtarzalność wykonywanych partii produktu.

Kontrola

Kontroluje proces i wskazania czujników, przez co proces przebiega bezpiecznie, bez strat materiałowych.

Wsparcie

Wspomaga pracownika przez możliwość recepturowania.

Dozowanie

Steruje systemem dozowania produktów do opakowań jednostkowych – ułatwia napełnianie opakowań.

Zarządzanie

Zarządza całym procesem według ustawionych parametrów (kontroluje temperatury, pracę mieszadła) – automatyzuje proces.

Swoboda

Posiada możliwość programowania procesu według własnych wytycznych – daje to swobodę tworzonych procesów.

Potrzebujesz pomocy w doborze rozwiązania dla Twojej produkcji?

Skontaktuj się z nami! Nasz specjalista podpowie, które z funkcji automatyki może wspomóc i zwiększyć Twoją wydajność produkcji!

w