MIESZALNIKI DO PROSZKÓW

Projektujemy i wykonujemy mieszalniki do substancji sypkich, które zwiększają wydajność produkcyjną.
9

Produkujemy mieszalniki do substancji stałych pod indywidualne wymagania procesu produkcji Klienta. Dobieramy technologię mieszania do produktu, tak by zapewniała zwiększenie wydajności czasowej i ilościowej wykonywanych mieszanek. 

Jakościowy proces mieszania to taki, który zapewnia mieszanie jak najbardziej dokładne, w możliwie jak najkrótszym czasie. Dostosowana technologia łączenia produktów stałych wpływa korzystnie na zużycie energii i pracę osób na produkcji.

Każdy mieszalnik realizujemy kompleksowo – od doradztwa, przez projekt, produkcję i automatykę, po wdrożenie i serwis. Zaangażowanie w każdy projekt, wiedza i doświadczenie naszego zespołu projektowego i produkcyjnego pozwala nam dopasować mieszalnik do procesu Klienta, tak by mógł zwiększyć wydajność wytwarzania.

Mieszalnik do proszków - Obrotowy mieszalnik bębnowy - Mieszalniki przemysłowe - Producent zbiorników
7
Zjedź niżej i dowiedz się jak produkujemy mieszalniki

Mieszalniki proszków – produkcja w Steeltiv

W produkcji mieszanek mineralno-witaminowych, przypraw, czy innych sypkich środków chemicznych, jest możliwość zastosowania różnych rozwiązań. Gdy mieszanie nie jest skomplikowane stosuje się mieszalnik proszków obrotowy, innym rozwiązaniem jest wykorzystanie ultradźwięków. Często stosuje się też mieszalnik wstęgowy np.: w przypadku zbrylających się substancji mieszanych.

Proszki mają też skłonności do agregacji i tworzenia grudek zamiast płynnego przepływu czy to w trakcie mieszania czy przy dozowaniu. A aby wykonana mieszanina mogła być wykorzystana w dalszych procesach technologicznych musi mieć odpowiednie właściwości sypkościowe oraz być odpowiednio rozdrobniona i homogenna.

Stąd ważny jest odpowiedni dobór rozwiązania. A rozwiązań jest wiele, jednak nie wszystkie sprawdzają się w przypadku tego samego produktu.

Dlatego opierając się na wiedzy zrealizowanych projektów doradzamy Klientowi najlepsze rozwiązanie. Dobieramy sprawdzoną technologię mieszania do produktu, tak by zwiększyć jakość i wydajność tworzonych mieszanek. Integrujemy mieszalnik z wagą i automatyką, co daje możliwość np.: recepturowania i zwiększa kontrolę nad procesem i wykonywanym produktem.

Rozwiązania do substancji stałych

Mieszalniki do proszków - wymienne biny

Wymienne biny

Do mieszalników przesypowych wykonujemy jedną, stałą konstrukcję mieszającą, w której jest możliwość wymiany zbiorników. Tę możliwość daje zastosowanie prostego systemu montażu / demontażu zbiorników w konstrukcji. Funkcja zapewnia naszym Klientom możliwość zwiększenia wydajności czasowej i ilościowej wykonywanych mieszanek, czyli zmniejszenie przestojów między partiami produktów.

Mieszalniki do substancji stałych, wymienny bin na konstrukcji wózka

Wózki transportowe

Do każdego bina konstruujemy dopasowany wózek, który zapewnia łatwy transport zbiornika w dowolne miejsce produkcji. Wózek może służyć jako „stacja”, gdzie bin oczekuje na kolejny cykl mieszania lub tymczasowo magazynuje produkt do dozowania. Zastosowanie wózka z systemem wymiennych zbiorników daje możliwość przyspieszenia produkcji mieszanek proszków czy granulatów.

Mieszalnik proszków - Suplementy diety - Nablatowy mieszalnik do mieszania substancji sypkich - Mieszalniki przemysłowe

Elastyczna pojemność

W mieszalniku laboratoryjnym stosujemy funkcję „elastycznej pojemności”. Sprawdza się do małych partii mieszanek – jak mieszanki testowe, czy nieduże partie dla Klientów indywidualnych. Jest to uchwyt, który w prosty sposób dostosowuje się do różnej wielkości pojemników, co daje swobodę wykonywania zmiennych partii.

Nie są to jedyne rozwiązania, bo do każdego procesu produkcji Klienta i specyfiki jego produktu podchodzimy indywidualnie. Tworzymy skuteczne, dopasowane rozwiązania tak, by produkcja suplementów, barwników czy przypraw przebiegała bardziej wydajnie.

Mieszalniki do proszków i urządzenia dodatkowe, które wykonujemy:

Z

Mieszalniki laboratoryjne

Z

Mieszalniki wstęgowe

Z

Mieszalniki przesypowe

Z

Mieszalniki typu V

Z

Mieszalniki bębnowe

Z

Wymienne biny

Z

Wózki

Chcesz zlecić wykonanie mieszalnika proszków, który zapewni wydajne łączenie półproduktów?

Zostaw swój adres e-mail i numer telefonu. Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista, który pomoże w doborze rozwiązania odpowiedniego dla Twojej produkcji.

Mieszalniki do substancji stałych – korzyści wdrożenia ze Steeltiv

  • Posiadamy wiedzę i doświadczenie wielu wykonanych projektów, dzięki czemu możemy wdrażać coraz lepsze rozwiązania do produkowanych przez nas zbiorników.

 

  • Kreatywność i zaangażowanie naszego zespołu w każdy projekt pozwala nam wykonać dla Klienta indywidualne rozwiązanie, które nie ogranicza się tylko do mieszalnika, ale też do systemu dozowania czy pozostałej instalacji.

 

  • Mieszalniki wyposażamy w automatykę, która steruje procesem. Automatyka na bazie panelu PLC zamknięta jest w skrzyni sterowniczej z dotykowym ekranem. Zastosowanie automatyki do mieszalnika pozwala na kontrolę temperatury, pracy mieszadła, recepturowanie, zdalne zarządzanie i więcej.

 

  • Zapewniamy usługę 360 stopni – czyli kompleksowa obsługa i indywidualne podejście do każdego projektu. Jesteśmy z Klientem od etapu doradztwa, przez projekt, produkcję, automatykę, montaż i uruchomienie, po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

  • Mieszalniki i inne urządzenia wykonujemy tak, by były wsparciem pracowników i zapewniały stabilny proces.

Spójrz na wykonane przez nas mieszalniki proszków i granulatów!

Chcesz zlecić wykonanie mieszalnika proszków, który zapewni wydajne łączenie półproduktów?

Mieszalnik do substancji stałych – przydatne materiały: