Mieszalniki

Projektujemy i wykonujemy mieszalniki do substancji płynnych i półpłynnych, które zwiększają wydajność produkcyjną.
9

Produkujemy mieszalniki pod indywidualne wymagania procesu produkcji Klienta. Tylko odpowiednio dobrana do produktu technologia mieszania oraz dostosowane urządzenie zapewnia właściwy przebieg procesu mieszania.

Jakościowy proces mieszania to nie tylko łączenie półproduktów. Dostosowany mieszalnik do produktu przyspiesza proces, zmniejsza zużycie energii i wspiera pracowników.

Każdy mieszalnik realizujemy kompleksowo – od doradztwa, przez projekt, produkcję i automatykę, po wdrożenie i serwis. Zaangażowanie w każdy projekt, wiedza i doświadczenie naszego zespołu projektowego i produkcyjnego pozwala nam dopasować mieszalnik do procesu Klienta, tak by mógł zwiększyć wydajność wytwarzania.

Mieszalnik kosmetyczny - Mieszalnik przemysłowy polerowany ze stali nierdzewnej
7
Zjedź niżej i dowiedz się jak produkujemy mieszalniki

Mieszalniki – produkcja w Steeltiv

Mieszalnik to jeden z podstawowych rodzajów zbiorników ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Jednak mnogość technologii mieszania i dostępnego oprzyrządowania sprawia, że wybór konkretnego mieszalnika nie jest oczywisty.

Dlatego bazując na wiedzy zrealizowanych projektów doradzamy Klientowi najlepsze rozwiązanie. Wybierając mieszalnik przemysłowy, kierujemy się jakością i wielkością partii produktu, który uzyska Klient w procesie mieszania. Kolejne aspekty to szybkość procesu, zużycie energii, komfort pracy i zaangażowanie pracowników w procesie produkcji. Żeby uzyskać jak najlepsze i zadawalające Klienta rezultaty, mieszalnik musi być przede wszystkim dopasowany do produkcji, pod względem technologii mieszania, gabarytów i niezbędnego wyposażenia.

Każdy projekt zaczynamy od konsultacji technicznej. Wiedza na temat rodzaju produktu, lepkości, gęstości czy wielkość szarży pozwala nam dostosować mieszalniki do danej produkcji. W oparciu o podstawowe informacje o produkcie i warunkach pracy mieszalnika, mamy możliwość dobrać mieszadło i pozostałe oprzyrządowanie, które zwiększy intensywność mieszania czy wymianę ciepła.

Mieszadła stosowane w mieszalnikach

Mieszanie odbywa się zazwyczaj mechanicznie, pneumatycznie, hydraulicznie lub przez zastosowanie ultradźwięków. Najpowszechniejsza metoda to jednak mieszanie mechaniczne. Mieszalnik przemysłowy, który ma dopasowane mieszadło do procesu zwiększa szybkość wykonywania produktu i zmniejsza zużycie energii.

Mieszadła przemysłowe pod względem prędkości obrotu i intensywności mieszania, dzieli się zazwyczaj na dwie główne grupy: mieszadło wolnoobrotowe i mieszadło szybkoobrotowe. Mieszadła wolnoobrotowe np.: mieszadło ramowe, kotwicowe, wstęgowe, zazwyczaj stosuje się do substancji o dużej lepkości. Mieszadła szybkoobrotowe np.: mieszadło śmigłowe, talerzowe, stosuje się do minimalizacji różnic temperatury, przyspieszenia reakcji chemicznych czy ujednolicenia składu.

W zależności od wykorzystanej technologii mieszania, w mieszalniku stosujemy łamacze wiru, które zwiększają burzliwość cieczy i intensywność mieszania lub do mieszadła kotwicowego lub ramowego – skrobaki, czyli zgarniacze, które zbierają produkt ze ścianki zbiornika.

Mieszalniki przemysłowe, które wykonujemy:

Z

Mieszalniki kosmetyczne

Z

Mieszalniki laboratoryjne

Z

Mieszalniki wstęgowe

Z

Homogenizator

Z

Mieszalniki chemiczne

Z

Mieszalniki homogenizujące

Z

Mieszadła przemysłowe

Z

Mieszalniki spożywcze

Z

Mieszalniki farmaceutyczne

Z

Mieszalniki procesowe do strefy wybuchowej Ex

Chcesz zlecić wykonanie mieszalnika, który zapewni wydajne łączenie półproduktów?

Zostaw swój adres e-mail i numer telefonu. Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista, który pomoże w doborze rozwiązania odpowiedniego dla Twojej produkcji.

Mieszalniki – korzyści wdrożenia ze Steeltiv

  • Posiadamy wiedzę i doświadczenie wielu wykonanych projektów, dzięki czemu możemy wdrażać coraz lepsze rozwiązania do produkowanych przez nas zbiorników.

 

  • Kreatywność i zaangażowanie naszego zespołu w każdy projekt pozwala nam wykonać dla Klienta indywidualne rozwiązanie, które nie ogranicza się tylko do mieszalnika, ale też do systemu dozowania czy pozostałej instalacji.

 

  • Mieszalniki wyposażamy w automatykę, która steruje procesem. Automatyka na bazie panelu PLC zamknięta jest w skrzyni sterowniczej z dotykowym ekranem. Zastosowanie automatyki do mieszalnika pozwala na kontrolę temperatury, pracy mieszadła, recepturowanie, zdalne zarządzanie i więcej.

 

  • Wykonujemy mieszalniki dopasowane do wymagań konkretnej branży. Produkujemy mieszalnik kosmetyczny, mieszalnik chemiczny, mieszalnik spożywczy, i inne.

 

  • Zapewniamy usługę 360 stopni – czyli kompleksowa obsługa i indywidualne podejście do każdego projektu. Jesteśmy z Klientem od etapu doradztwa, przez projekt, produkcję, automatykę, montaż i uruchomienie, po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

  • Mieszalniki i inne urządzenia wykonujemy tak, by były wsparciem pracowników i zapewniały stabilny proces.

Chcesz zlecić wykonanie mieszalnika, który zapewni wydajne łączenie półproduktów?

Mieszalniki – przydatne materiały: