zbiorniki fermentacyjne

Projektujemy i wykonujemy zbiorniki fermentacyjne, które zapewniają właściwy przebieg procesu fermentacji.
9

Projektujemy i produkujemy zbiorniki fermentacyjne ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, indywidualnie dostosowane do produkcji Klienta. Zależnie od procesu dobieramy gabaryty fermentora, osprzęt i automatykę, tak by proces mógł być pod stałą kontrolą. 

Dostosowany zbiornik fermentacyjny, zapewnia uzyskanie założonych właściwości końcowego produktu. Zapewnia bezpieczny przebieg procesu. Odpowiednie oprzyrządowanie pozwala sterować odpuszczeniem lub dopuszczeniem CO2, doprowadzeniem medium do płaszcza grzewczego lub chłodzącego czy sterować mieszadłem i temperaturami.

Każdy zbiornik fermentacyjny realizujemy kompleksowo – od doradztwa, przez projekt, produkcję i automatykę, po wdrożenie i serwis. Zaangażowanie w każdy projekt, wiedza i doświadczenie naszego zespołu projektowego i produkcyjnego pozwala nam dopasować zbiornik fermentacyjny do produktu Klienta, tak by cały proces w nim zachodzący przebiegał w optymalnych warunkach.

Dennice ze stali nierdzewnej do zbiorników procesowych
7
Zjedź niżej i dowiedz się jak produkujemy zbiorniki fermentacyjne

Zbiorniki fermentacyjne – produkcja w Steeltiv

Fermentory to zbiorniki, w których zachodzi proces fermentacji na skutek działania kultur mikroorganizmów. Stosowane są głównie w przemyśle browarniczym, mogą także służyć do dojrzewania i leżakowania wina i innych trunków. Na skalę przemysłową do fermentacji wykorzystuje się zazwyczaj zbiorniki cylindryczno-stożkowe lub zbiorniki cylindryczne.

Odpowiedni dobór kąta nachylenia dennicy w przypadku zbiornika stożkowego, dobór płaszcza grzewczo-chłodzącego, elektrozaworów i czujników ma kluczowy wpływ na jakość procesu fermentacji. A bezpieczeństwo procesu mogą zapewnić np. zawory regulacji ciśnienia.

Zbiorniki fermentacyjne czy zbiorniki leżakowe – zespół Steeltiv po wcześniejszej konsultacji na temat produktu i produkcji, doradzi najlepsze rozwiązania, by proces fermentacji przebiegał w najlepszych warunkach i bezpiecznie. Dzięki podstawowej wiedzy o produkcie jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie, które zadba o poprawny przebieg procesu. W naszych usługach jest też wzbogacenie zbiornika o automatykę. Automatyka reaguje na wszelkie odchyłki od zadanych parametrów, dzięki temu proces jest pod stałą kontrolą.

Nasz zespół inżynierów pomoże w doborze najlepszych rozwiązań: gabarytów, wykończenia powierzchni, parametrów pracy, osprzętu zbiornika czy wspomnianej automatyki, tak by po procesie w zbiorniku fermentacyjnym Klient uzyskał produkt o założonych właściwościach.

Zbiornik fermentacyjny – osprzęt zależny od procesu:

Z

Czujniki kontrolne i pomiarowe

Z

Króćce, zawory, odpowietrzniki, wzierniki

Z

Właz rewizyjny i inspekcyjny

Z

Drabiny, podesty i pomosty obsługowe

Z

Kule lub głowice myjące CIP

Z

Izolacja i płaszcz osłonowy ze stali nierdzewnej

Z

Płaszcz grzewczy lub chłodzący

(pillow plate, płaszcz wodny, płaszcz olejowy, półrury, kable grzewcze)

Z

Pompa

Z

Mieszadła przemysłowe

Z

Stopki regulacyjne, koła, wagi tensometryczne

Z

Automatyka przemysłowa

Z

i inne zależne od procesu

Chcesz zlecić wykonanie zbiornika fermentacyjnego, który zapewni właściwy przebieg procesu fermantacji?

Zostaw swój adres e-mail i numer telefonu. Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista, który pomoże w doborze rozwiązania odpowiedniego dla Twojej produkcji.

Zbiorniki fermentacyjne – korzyści wdrożenia ze Steeltiv

  • Posiadamy wiedzę i doświadczenie wielu wykonanych projektów, dzięki czemu możemy wdrażać coraz lepsze rozwiązania do produkowanych przez nas zbiorników.

 

  • Kreatywność i zaangażowanie naszego zespołu w każdy projekt pozwala nam wykonać dla Klienta indywidualnie dobrany do produktu zbiornik fermentacyjny. Indywidualne podejście daje możliwość dobrania gabarytów zbiornika do warunków produkcji Klienta, a także możliwość indywidualnego dobrania osprzętu – Klient dostaje funkcje, które są mu faktycznie potrzebne i nieprzepłaca za dodatkowe rozwiązania, które nie będą przydatne.

 

  • Zbiorniki fermentacyjne wyposażamy w automatykę, która steruje procesem. Automatyka na bazie panelu PLC zamknięta jest w skrzyni sterowniczej z dotykowym ekranem. Zastosowanie automatyki do zbiornika fermentacyjnego zapewnia kontrolę pracy mieszadła, czy sterowanie temperaturami, tak by proces fermentacji przebiegał cały czas w optymalnych warunkach i pod kontrolą. 

 

  • Zapewniamy usługę 360 stopni – czyli kompleksowa obsługa i indywidualne podejście do każdego projektu. Jesteśmy z Klientem od etapu doradztwa, przez projekt, produkcję, automatykę, montaż i uruchomienie, po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

  • Zbiorniki fermentacyjne i inne urządzenia wykonujemy tak, by były wsparciem pracowników i zapewniały stabilny proces.

Spójrz na wykonane przez nas zbiorniki fermentacyjne!

Chcesz zlecić wykonanie zbiornika fermentacyjnego, który zapewni właściwy przebieg procesu fermentacji?

Zbiorniki fermentacyjne – przydatne materiały: