BLOG

Steeltiv

Steeltiv » Blog » Jak powstaje zbiornik procesowy – nasza realizacja [Film]

Jak powstaje zbiornik procesowy – nasza realizacja [Film]

sp. 22, 2022

Zbiornik procesowy ze stali nierdzewnej to częste rozwiązanie w liniach przetwórczych. Wykonane z tego materiału zbiorniki stosuje się tam, gdzie narażone są na działanie wysokiej temperatury, substancji typu kwasy lub zasady czy w liniach gdzie wymagana jest czystość.

Nasz Klient potrzebował zbiornika, który przede wszystkim zapewni mu długoletnią, niezawodną pracę w warunkach działania właśnie wysokiej temperatury. Wykonaliśmy zbiornik procesowy o pojemności 3m³. Poznaj szczegóły tej realizacji.

Zbiornik procesowy dla przemysłu

Zbiorniki procesowe są wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu. W zależności od procesu, w którym uczestniczą, z powodzeniem biorą udział w procesach produkcji wyrobów spożywczych, chemicznych czy kosmetycznych. Różnią się konstrukcją, gabarytami czy oprzyrządowaniem, zależnie od technologii produkcji w danym zakładzie . Zbiorniki procesowe o bogatszym wyposażeniu to mieszalniki, mniej zaawansowane to np.: zbiorniki dozujące czy zapewniające cyrkulację medium w danej linii przemysłowej.

Poniżej kilka najważniejszych faktów dotyczących zbiornika, który wykonaliśmy:

🔹zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej AISI304

🔹zbiornik przeznaczony do cyrkulacji gorącej wody

🔹zbiornik jednopłaszczowy z izolacją i obudową

🔹izolacja z wełny grubości 100mm

🔹zbiornik wyposażony w niezbędne króćce zgodnie z wytycznymi Klienta, tak by zapewnić integrację z istniejącą już instalacją.

 

Zobacz na krótkim filmie jak przebiegała produkcja zbiornika procesowego

 

Galeria zdjęć – Zbiornik procesowy o pojemności 3m³

Interesuje Cię ta realizacja?

Napisz, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Niezależnie od formy kontaktu jaką wybierzesz, porozmawiasz z naszym specjalistą, który podzieli się z Tobą wiedzą i doświadczeniem oraz podpowie jakie rozwiązania mogą sprawdzić się w Twojej produkcji.