Jak powstaje zbiornik procesowy – nasza realizacja [Film]

2
Jesteś zainteresowany podobną realizacją?

Projektujemy i produkujemy urządzenia pod indywidualne wymagania Klienta.

Zbiornik procesowy ze stali nierdzewnej to częste rozwiązanie w liniach przetwórczych. Wykonane z tego materiału zbiorniki stosuje się tam, gdzie narażone są na działanie wysokiej temperatury, substancji typu kwasy lub zasady czy w liniach gdzie wymagana jest czystość.

Nasz Klient potrzebował zbiornika, który przede wszystkim zapewni mu długoletnią, niezawodną pracę w warunkach działania właśnie wysokiej temperatury. Wykonaliśmy zbiornik procesowy o pojemności 3m³. Poznaj szczegóły tej realizacji.

Zbiornik procesowy dla przemysłu

Zbiorniki procesowe są wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu. W zależności od procesu, w którym uczestniczą, z powodzeniem biorą udział w procesach produkcji wyrobów spożywczych, chemicznych czy kosmetycznych. Różnią się konstrukcją, gabarytami czy oprzyrządowaniem, zależnie od technologii produkcji w danym zakładzie . Zbiorniki procesowe o bogatszym wyposażeniu to mieszalniki, mniej zaawansowane to np.: zbiorniki dozujące czy zapewniające cyrkulację medium w danej linii przemysłowej.

Poniżej kilka najważniejszych faktów dotyczących zbiornika, który wykonaliśmy:

  • zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej AISI304
  • zbiornik przeznaczony do cyrkulacji gorącej wody
  • zbiornik jednopłaszczowy z izolacją i obudową
  • izolacja z wełny grubości 100mm
  • zbiornik wyposażony w niezbędne króćce zgodnie z wytycznymi Klienta, tak by zapewnić integrację z istniejącą już instalacją.

Zobacz na krótkim filmie jak przebiegała produkcja zbiornika procesowego

Jesteś zainteresowany
podobną realizacją?

Projektujemy i produkujemy urządzenia pod indywidualne wymagania Klienta. Doradzamy rozwiązania, które warto wdrożyć, by produkcja była bardziej wydajna. Serwisujemy urządzenia i zapewniamy do nich automatykę, tak by praca na nich przebiegała komfortowo i bezawaryjnie.

Jeśli myślisz, że rozwiązanie opisane powyżej może być dobrym również w Twojej produkcji skontaktuj się z nami! Nasz specjalista podzieli się wiedzą i sprawdzi czy te rozwiązanie ma sens u Ciebie!