Mieszalnik laboratoryjny – nasza realizacja [Film + Galeria]

3
Jesteś zainteresowany podobną realizacją?

Projektujemy i produkujemy urządzenia pod indywidualne wymagania Klienta.

Mieszalnik laboratoryjny to urządzenie, które stosuje się do wykonywania wersji testowych produktu, tam, gdzie ostateczny skład wyrobu jest w trakcie poszukiwań. Zdaje również egzamin gdy Klientem przygotowywanego produktu jest Klient indywidualny dla którego wykonywana jest nieduża personalizowana partia. Mieszalniki laboratoryjne zazwyczaj wykorzystywane są do opracowywania mieszanek z produktów płynnych, jednak z powodzeniem stosuje się też mieszalniki do proszków w wersji laboratoryjnej.

W ostatnim czasie oczekiwaniem Klienta wobec Steeltiv było wykonanie mieszalnika laboratoryjnego do substancji stałych. Urządzenie miało pomóc Klientowi z branży suplementów diety w szybszym i bardziej komfortowym przygotowywaniu mieszanek testowych proszków. Mieszalnik miał wspomóc technologa i sprawić żeby jego praca była bardziej automatyczna. Sprawdź jak wyglądały szczegóły tej realizacji.

Mieszalniki do proszków dostępne na rynku

Na rynku jest wiele propozycji urządzeń do produkcji mieszanek z suchych substancji na większą skalę. Często spotykane są mieszalniki wstęgowe lub mieszalniki przesypowe typu V-ka czy stożkowy z wymiennymi binami lub wbudowanymi w konstrukcję na stałe. Tego typu mieszalniki są wykonywane ze stali nierdzewnej i mają szeroki wybór pojemności.

Zdecydowanie mniejszy wybór jest pośród urządzeń do przygotowywania mieszanek na etapie komponowania receptury czy testów. Mieszalnik laboratoryjny do tego typu substancji daje przede wszystkim duże wsparcie technologowi.

Jak wyglądała realizacja mieszalnika laboratoryjnego

Mieszalnik laboratoryjny, który wykonaliśmy dla Klienta z branży suplementów diety, to urządzenie działające na zasadzie obrotu w zakresie 360st. z regulacją podstawowych parametrów pracy jak obroty czy czas pracy. Urządzenie może pracować w dwóch trybach czasu, w systemie godzinowym lub minutowym. Mieszalnik posiada funkcję „elastycznej pojemności”, czyli pozwala na mieszanie różnych pojemności, w tym przypadku objętość pojemników dostosowaliśmy do pojemności w zakresie od 0,5 do 8 litrów. Uchwyt został dopasowany do pojemników Klienta. 

Zalety rozwiązania

Mieszalnik do proszków w tej wersji wykonuje mieszankę w zadanym czasie i określonych indywidualnie przez technologa obrotach z jednakową intensywnością przez cały proces mieszania (chyba, że w trakcie parametry zostaną zmienione przez operatora). Funkcja programowania czasu i stałej prędkości zapewnia powtarzalność wykonywanych mieszanek. I przede wszystkim pozwala na dużo większą efektywność pod kątem czasu pracy technologa oraz daje poczucie wykonywania mieszanki w większym komforcie.

Kilka najważniejszych faktów dotyczących mieszalnika, który wyprodukowaliśmy:

  • mieszalnik wykonany ze stali nierdzewnej – lustrzany połysk,
  • posiada uchwyt z możliwością obrotu w zakresie 360°,
  • wyposażony w osłonę pola pracy z czujnikiem bezpieczeństwa,
  • urządzenie ma możliwość regulacji obrotów,
  • posiada funkcję automatycznego wyłączenia,
  • wyposażony w czasomierz oraz wyłącznik awaryjny.

Zobacz na krótkim video jak prosta jest obsługa mieszalnika laboratoryjnego

Jesteś zainteresowany
podobną realizacją?

Projektujemy i produkujemy urządzenia pod indywidualne wymagania Klienta. Doradzamy rozwiązania, które warto wdrożyć, by produkcja była bardziej wydajna. Serwisujemy urządzenia i zapewniamy do nich automatykę, tak by praca na nich przebiegała komfortowo i bezawaryjnie.

Jeśli myślisz, że rozwiązanie opisane powyżej może być dobrym również w Twojej produkcji skontaktuj się z nami! Nasz specjalista podzieli się wiedzą i sprawdzi czy te rozwiązanie ma sens u Ciebie!