Mieszalnik laboratoryjny rozwiązaniem do wydajnej produkcji jednorodnych mieszanek

3
Jesteś zainteresowany podobną realizacją?

Projektujemy i produkujemy urządzenia pod indywidualne wymagania Klienta.

Mieszalnik nie tylko przyspiesza proces produkcji, ale także zapewnia doskonałą jakość i jednorodność mieszanek, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Mieszalnik laboratoryjny naszej produkcji to kolejne już urządzenie do mieszanek z substancji sypkich, który umożliwia tworzenie produktów o jakości, na jaką zasługują, nie tylko nasz Klient, ale również konsumenci produktów, w których skład wchodzą wyprodukowane na nim mieszanki.

Dla naszego Klienta to klucz do zwiększenia zaufania i lojalności, co w konsekwencji przekłada się na wzrost sprzedaży.

Mieszalnik dla precyzyjnych mieszanek

Mieszalnik laboratoryjny wyprodukowany przez Steeltiv to efekt połączenia naszej pasji do technologii ze zrozumieniem potrzeb Klienta. Głównym celem projektu było stworzenie urządzenia, które umożliwiałoby naszemu Klientowi tworzenie małych partii (około 10kg) mieszanek z produktów sypkich.

Z ważniejszych wymagań stawianych mieszalnikowi to miał m.in. zapewnić jednorodność mieszanki, optymalny czas mieszania, być łatwy w obsłudze, umożliwić zapis parametrów procesu do bazy danych oraz zapewnić mobilność konstrukcji. 

Konstrukcja mieszalnika i możliwości 

Mieszalnik laboratoryjny składa się z dwóch głównych elementów: przejezdnej konstrukcji mieszającej oraz dwóch wymiennych zbiorników przeznaczonych do umieszczenia w nich półproduktów sypkich. Urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej, a zbiorniki na produkt są dodatkowo polerowane. Pojemność zbiorników została dostosowana do wymagań Klienta, w tym przypadku jest to około 18l brutto. Każdy bin został dodatkowo wyposażony w innowacyjne mieszadło, które może działać niezależnie od obrotów całego zbiornika, co skutecznie zapobiega agregacji składników. Dzięki temu proces mieszania przebiega płynnie, a finalny produkt jest zawsze jednorodny i wysokiej jakości. Operator może ustawiać różną prędkość mieszadła wewnętrznego i obrotu całego bina.

Bezpieczeństwo pracy z mieszalnikiem

Bezpieczeństwo użytkowania to priorytet, który przyświecał nam podczas projektowania mieszalnika. Dlatego urządzenie zostało wyposażone w osłonę pola pracy z czujnikiem krańcowym otwarcia. Urządzenie zatrzymuje się, gdy czujnik wyśle sygnał, że pokrywa została otwarta. Takie rozwiązanie chroni operatora przed przypadkowymi kontaktami z ruchomymi elementami urządzenia. To zapewnia spokojną i bezpieczną pracę, umożliwiając skupienie na procesie mieszania.

Precyzyjne mieszanie 

Mieszalnik laboratoryjny Steeltiv to więcej niż tylko obracający się zbiornik – to kompleksowe rozwiązanie. Nasza automatyka z oprogramowaniem stworzonym indywidualnie do potrzeb Klienta, umożliwia precyzyjne sterowanie procesem mieszania. Oprogramowanie zarządza obrotem zbiorników oraz pracą mieszadeł. Pozwala na obrót samego zbiornika, samego mieszadła wewnętrznego w binie lub zastosowanie obrotu obydwóch mieszadeł z ustawieniem osobnej prędkości dla mieszadła wewnętrznego i zewnętrznego. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałą jednorodność mieszanki.

Użytkownik ma też możliwość ustawiania czasu mieszania oraz generowania raportów z procesu, które można wydrukować za pośrednictwem wbudowanej drukarki lub przenosić dane z procesu do bazy danych MSQL, co ułatwia monitorowanie, analizę i optymalizację.

Oprócz podstawowych przycisków typu START/STOP czy wyłącznika awaryjnego, mieszalnik ma wbudowany port USB, do którego można podłączyć np. pamięć dodatkową. Mikser laboratoryjny po wpięciu do sieci Ethernet daje możliwość zdalnego połączenia i zarządzania parametrami procesu.

Fakty o mieszalniku laboratoryjnym

Mieszalnik laboratoryjny naszej produkcji to wynik zaangażowania oraz wiedzy i doświadczenia w doborze technologii. Dla Klienta to narzędzie, które otwiera drzwi do tworzenia jednorodnych mieszanek o stałej jakości i składzie. Bezpieczeństwo pracy, zrozumienie potrzeb Klienta, inteligentna automatyka i zaawansowane oprogramowanie to cechy, które wyróżniają naszą realizację. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią sukcesu naszych Klientów, dostarczając im urządzenia, które napędzają ich biznes. Mieszalnik umożliwia tworzenie produktów, które spełniają oczekiwania rynku i konsumentów. Sprawdź jak nasza technologia może odmienić sposób w jaki tworzysz mieszanki z produktów sypkich.

Zobacz mieszalnik, który wykonaliśmy dla Klienta

Jesteś zainteresowany
podobną realizacją?

Projektujemy i produkujemy urządzenia pod indywidualne wymagania Klienta. Doradzamy rozwiązania, które warto wdrożyć, by produkcja była bardziej wydajna. Serwisujemy urządzenia i zapewniamy do nich automatykę, tak by praca na nich przebiegała komfortowo i bezawaryjnie.

Jeśli myślisz, że rozwiązanie opisane powyżej może być dobrym również w Twojej produkcji skontaktuj się z nami! Nasz specjalista podzieli się wiedzą i sprawdzi czy te rozwiązanie ma sens u Ciebie!